94 Leczenie infekcji C-Difficile

Moja córeczka dwukrotnie przebyła w zeszłym miesiącu infekcję C-Diff, wynikającą ze stosowania antybiotykoterapii po zabiegu chirurgicznym jelit. Bardzo się martwimy, ponieważ lekarze powiedzieli nam, że bardzo trudno walczy się z tą bakterią.

SAC approved answer

  C-Difficile jest bakterią, która normalnie występuje w stolcu. Kiedy stosujesz antybiotykoterapię, zabijasz inne bakterie i dochodzi do namnożenia C-Diff. Taka sytuacja może występować po każdym z antybiotyków. Najważniejsze jest aby obniżyć miano C-Diff i podwyższyć ilość innych bakterii hamujących rozwój C-Diff. Jeśli miałeś problemy z C-Diff wcześniej, masz podwyższone ryzyko infekcji C-Diff podczas antybiotykoterapii. Często chorym podajemy robiony domowym sposobem jogurt (sklepowy jest pasteryzowany, w związku z czym nie zawiera żywych kultur bakterii) aby zapobiec rozrostowi C-Diff podczas antybiotykoterapii.

Return to Ask the Expert

Ask the Expert

About the website contents

All of the information contained within these questions and answers is for education purposes only. The place to get specific medical advice, diagnoses, and treatment is your doctor. Use of this site is strictly at your own risk. If you find something that you think needs correction or clarification, please let us know, contact see below.