Bóle kości

Nasze 8-letnie dziecko narzeka, że „bolą go kości”. Jego lekarz twierdzi, że mogą to być bóle związane z dorastaniem. Dodatkowo często choruje na zapalenia płuc, pojawiają się świsty, nawracające gorączki. Ma także założony zgłębnik gastrostomijny G-tube. Okresowo narzeka na bóle żołądka po jedzeniu, po których natychmiastowo występują biegunki. Czy kiedykolwiek wcześniej spotkałaś się z problemami bólów kości u dzieci z CdLS? Jeśli tak, jakie powinno być najlepsze postępowanie medyczne?

SAC approved answer

 Moim zdaniem, lekarze powinni upewnić się , czy fundoduplikacja Nissena, jeśli dziecko posiada, cały czas działa prawidłowo.  To mi wygląda jakby dziecko miało refluks.  Jest możliwe, że niektóre z jej "bólów dorastania” są w rzeczywistości bólami żołądkowo-jelitowymi.. Analizując bóle kostne, nie spotkałem się z tym u dzieci z CdLS, aczkolwiek wiele dzieci z tej grupy może nie być w stanie tego zwerbalizować. Jest coś takiego jak bóle dorastania, aczkolwiek w pierwszej kolejności należy wykluczyć wszystko inne. Upewnij się, że w obrębie jego stawów nic nie jest opuchniętego, ocieplonego lub zaczerwienionego.

Return to Ask the Expert

Ask the Expert

Tags:
Created by Gerritjan Koekkoek on 2014/12/21 14:40

About the website contents

All of the information contained within these questions and answers is for education purposes only. The place to get specific medical advice, diagnoses, and treatment is your doctor. Use of this site is strictly at your own risk. If you find something that you think needs correction or clarification, please let us know, contact see below.